Keliautojo gidas: kaip kelionę paversti nepamirštamu gyvenimo įvykiu

2019.07.11

Pirmadienio rytais svajoji apie atostogas, o vakarais neriesi iš kailio kaip pabėgti nuo rutinos? Atėjo laikas pripažinti: metas atostogauti! Renkantis kelionę atkreipkite dėmesį į kelionės biudžetą, maršrutą bei laiką. Labai svarbios visos atostogų smulkmenos, tad būkite būdrūs jei norite kelionę paversti nepamirštamu gyvenimo prisiminimu!

Keliautojo gidas: kaip kelionę paversti nepamirštamu gyvenimo įvykiu

Kelionę planuok iš pagrindų

Tikslingai suplanavęs kelionės detales: maršrutą, pramogų eiliškumą ir parengęs lankytinų objektų sąrašą gali sutaupyti krūvą pinigų ir nemažai laiko. Prieš kelionę rekomenduojame susipažinti su šalies miestų aprašymais, perskaityti keliautojų atsiliepimus, pastudijuoti vietos žemėlapį. Nepakenks, jei sužinosite iš anksto šalies įstatymus ir muitus (juk nenori būti areštuotas dėl išspjautos gumos Singapūre, tiesa?) Atsižvelgęs į kelionės datą, laiką bei privilegijas aviabilietus galima įsigyti išties labai pigiai.


Bagaže vieta patiems reikalingiausiems 

Siūlome nepalikti daiktų pakavimo paskutinei minutei prieš skrydį. Pasistenkite sutalpinti daiktus į rankinį bagažą. Klausiate kodėl? Laisvos rankos nuo nešulių ir jokių mokesčių už registruotą bagažą dar niekam nepakenkė. Pasiimk tik patogius drabužius ir papildomą porą batų, kuriuos lengvai priderinsi prie drabužių. Nepamiršk vaistų nuo skausmo, tačiau namuose geriau palik brangius močiutės papuošalus ir sužadėtuvių žiedus. Keliaujant gali pamesti, o blogiau – tave gali apvogti. Nepamiršk ant lagamino užsirašyti savo vardą ir kontaktinę informaciją. Dabar visi perka juodus lagaminus, ar pastebėjai?


Skrisk kaip prezidentas

Rezervuok skrydžio vietą lėktuve pagal poreikius: prie lango, ekstra vieta kojoms ar net patogų verslo klasės krėslą. Pasiimk patogią kelioninę pagalvėlę, ausines ir megztuką jei būtų vėsu orlaivio salone. Atmink, kad visą komfortą ir savo poreikius žinote tik Jūs patys, tad savo kelionę paverskite komfortiška pramoga su mėgstamu Brado Pito filmu ar kupinu romantišku kalėdiniu dainų iPod'u. Skrendant pasistenk kiek įmanoma daugiau pajudėti – esant galimybėms pasivaikšiok po lėktuvą ir pabendrauk su lėktuvo bendražygiais. Akivaizdu, kad išgirsi ne vieną intriguojančią istoriją.

Būk pasiruošęs viskam

Išsisaugok ambasados, policijos bei greitosios pagalbos telefono numerius. Maža kam prireiks - sau ar kitiems pagelbėti. Įsigyk kelionės draudimą su palankiomis sąlygomis. Jau turi kelionės draudimą? Peržvelk sąlygas keliaujant, nes daugelis draudimo rūšių negalioja kirtus šalies sieną. Laikyk svarbiausius daiktus prie savęs. Jokiu būdu nedėk paso ar kreditinės kortelės bei piniginės į lagaminą.

Ilsėkis kaip karalius

Priklauso nuo tavo vaizduotės kaip įsivaizduoji karališką poilsį – ant nemokamos sofos, atrastos per Couch Surfing  ar prabangiame viešbutyje. Jei galimybės leidžia pailsėti penkių žvalgždučių apartamentuose su įskaičiuotu maitinimu – volia. Nepraleisk progos pasimėgauti romantišku vaizdu į vandenyną.

loading