Peru

Kelionės programa

1 diena. VILNIUS – LIMA.
Vilnius – Europos miestas – Lima
Atvykimas į Limą. Pasitikimas ir pervežimas į pasirinktą viešbutį.

2 diena. LIMA – AREKIPA.
Pusryčiai.
Pervežimas į oro uostą. Skrydis Lima – Arekipa. Atvykus į Arekipą, kuri įsikūrusi 2300 m virš jūros lygio, pervežimas į viešbutį.
Po pietų apžvalginė ekskursija po miestą, dar vadinamą „Baltuoju Miestu“, jis įkurtas ant baltos vulkaninės uolos. Pamatysite nuostabią Katedrą, kuri buvo pastatyta 1621 m., tačiau 1844 m. sudegė. Naujoji Katedra atstatyta ant sudegusios pamatų neorenesanso stiliumi su dideliu fasadu, žvelgiančiu į Centrinę aikštę.
Vėliau vyksite į Jėzaus draugijos bažnyčią ir vienuolyną, pastatytą 1595 – 1698 metų periode. Viduje išvysite auksu padengtus altorius su medžio raižiniais. Senojoje zakristijoje yra San Ignaco koplytėlė, įvairiausiomis spalvomis išmargintos lubos su žaismingais tropinės augmenijos bei laukinių gyvūnų paveikslais.
Už 2 km rasite tipišką Yanahuara kvartalą, kuriame  - akmenimis grįstos siauros gatvelės, seni balto vulkaninio akmens namai su lauko virtuvėmis bei sodais. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabi miesto panorama ir trys vulkanai: Misti, Chachani ir Pichu Pichu. Galiausiai aplankote Santa Catalina vienuolyną, kuris panašus į mažą miestą. Tai iš tiesų unikali vieta. Vienuolynas buvo pastatytas 16 a., o jo plotas virš 20 000 m². Jis talpina savyje vienuolynus, siauras gatveles su ispaniškais vardais, mažas celes, baltus fontanus iš vulkaninio akmens, sodus, įspūdingą šventyklą bei mažą paveikslų galeriją. Lankytojams vienuolynas tapo prieinamas 1970 m. ir yra viena iš lankomiausių miesto vietų. Grįžtate į viešbutį.

3 diena. AREKIPA – JULIAKA – PUNO.
Pusryčiai.
Ryte vykstate į oro uostą. Atskrendate į Juliaką ir vykstate į Puno (apie 45 km nuo Juliaca oro uosto). Pakeliui aplankysite archeologinę vietovę – Sillustani. Umayo ežero pakrantėje pastatyti “Collas”, kai kurie iš jų yra virš 12 m aukščio. Čia buvo laidojami žymiausi tautos atstovai. Iškiliausi iš jų – Lagarto bei Intiwatana.
Atvykimas į Puno ir apgyvendinimas viešbutyje.

4 diena. PUNO.
Pusryčiai.
Visos dienos ekskursija prie Titikakos ežero. Tai aukščiausiai esantis ( 3810 m virš jūros lygio)  ežeras, tinkantis laivybai. Aplankysite Uros plūduriuojančias salas, kurios daugiausia apžėlusios nendrėmis. Šios salos užima didžiąją Titikakos Nacionalinio rezervato dalį bei suformuoja Puno įlanką bei Capachica pusiasalį. Pačios Uros etninei grupei vadovauja dvasinis ir religinis autoritetas – seniūnas. Daugiausia šie žmonės verčiasi žvejyba bei medžiokle, tačiau taip pat gerai išmano pynimą, kurį naudoja plaustų, namų statyboje bei rankdarbiams. Vėliau vykstate į Taquile – čia labai savitas kraštovaizdis. Dominuoja aukštumos, kur auginamos bulvės, kukurūzai, pupos. Tekstilės pramonė yra pagrindinis užsiėmimas saloje.
Pietūs vietinėje užeigoje (labai paprasti - kaimiški).
17:00 grįžtate į viešbutį.

5 diena. PUNO – KUSKAS.
Pusryčiai. 
Vykstate į autobusų stotį. 
08:00 Inka Express autobusu išvykstate į Kuską. 
Autobuse yra WC, kondicionierius, TV-video, o Sicuani Jūsų laukia pietūs.
Autobusas darys keturis sustojimus, kurių metų turėsite galimybę aplankyti:

Pukara. Tai archeologinis kompleksas, kur statiniai išsidėstę piramidės forma.
Antrasis sustojimas La Raya, vietovėjė tarp Cusco ir Puno ir aukščiausioje maršruto vietoje – 4335 m virš jūros lygio. Čia grožėsitės snieguotomis viršukalnėmis, lamomis.
Trečia lankytina vieta – Raqchi. Tai dievo Wiracocha šventykla, kurioje išlikusios terasos iš akmens ir dumblo bei maisto aukojimo vietos nuo inkų imperijos laikų.
Paskutinis sustojimas – Andahuaylillas. Šioje šventovėje yra kolonijinės epochos meno kūriniai nuo 16 iki 17 a.
Apie 17:00 atvykstate į Kuską. Jus pasitiks autobusų stotyje ir nuveš į viešbutį.
Už įėjimą į objektus šios dienos programoje reikės susimokėti patiems.

6 diena. KUSKAS – Šventasis slėnis – KUSKAS.
Po pusryčių ekskursija į Šventąjį inkų slėnį, kuriame spalvingos bendruomenės, įspūdingos terasos ir daug svarbių archeologinių paminklų bei dominuoja Vilcanota kalnų grandinės viršūnės.
Ryte Jūs aplankysite Pisac turgų. Turgaus gyvenimu rūpinasi aplinkinių kaimų seniūnai (alacaldes), kurie apsirengę tradiciniais drabužiais ir nešini strofomis – simboliais, kurie paveldėti iš senų ispaniškų Castilian kaimų. Po to vykstate į Ollantaytambo, tipišką inkų bendruomenę, įsikūrusią 21 km nuo Urubamba, 2800 m virš jūros lygio. Vietovė pavadinta vado Ollanta garbei, kuris merginosi inkų princesei – Pachacútec dukrai. Viena iš geriausiai išsaugotų regionų vietų yra šiaurėje nuo pagrindinės aikštės ir žinoma Hanan Huacaypata vardu. Čia pastatyta 15 dvarų su elegantiškomis akmeninėmis sienomis. Ollantaytambo taip pat garsi savo archeologiniu paminklu, kalno papėdėje. Gįžtant į Cusco sustosite Chincheros mieste.
Turgus dirba tik sekmadieniais.
Pietūs vietiniame restorane.
Grįžtate į Cusco ir vykstate į viešbutį.

07 diena KUSKAS– MAČU PIKČU – KUSKAS.
Pusryčiai.
Apie 05:30 pervežimas iš viešbučio į geležinkelio stotį, iš kur Jūsų laukia kelionė į Aguas Calientes miestą.
Kelionė užtruks daugiau nei 3,5 val. Mažas autobusas Jus perveš į Machu Picchu griuvėsius (30 min.)
Įėjimas ir turas su gidu po griuvėsius, kuriuos 1911 m. atrado anglų tyrinėtojas Hiram Bingham. Šios tvirtovės kraštovaizdis priskiriamas vienam iš neįprasčiausių pasaulyje. Vietovė yra tarp kalnų ir žvelgia į Urubamba upės kanjoną, o aplinkui - vešlus tropinis miškas. Vietovė sudaryta iš dviejų dalių: dirbamų kalnuotų žemių ir gyvenamosios, kurioje yra šventos zonos su savomis šventyklomis, aikštėmis ir karališkais antkapiais. Laiptai ir kanalai yra su akmens raižiniais, kurie pasikartoja visame nepamirštamame komplekse. Priešais tvirtovę yra Huayna Picchu kalnas, kurį galima pasiekti vingiuotu akmeniniu keliu.
Pietūs Machu Picchu Šventovės Lodge.
Po pietų autobusas vyksta į Aguas Calients.
Apie 15:00 traukiniu vykstate į atgal į Kuską.
19:00 atvykstate ir Jus perveža į viešbutį.

8 diena. KUSKAS.
Pusryčiai. Laisvas laikas.
Po pietų apžvalginė ekskursija po imperijinį inkų miestą. Pagrindinė aikštė, inkų laikais vadinta Huacaypata arba Karių aikšte ir buvusi pagrindinių renginių vieta per visą Cusco istoriją.
Katedra, vienas didingiausių miesto pastatų, pastatyta tarp 1560 ir 1664 metų iš raudono granito luitų, kurie buvo atgabenti iš inkų forto – Sacsahuaman. Joje - taip pat viena iš svarbiausių kolonijinės epochos sidabro bei aukso dirbinių kolekcija, kruopščiai išraižyti mediniai altoriai bei aliejiniai Escuela Cusqueña paveikslai ant drobės.
Santo Domingo vienuolynas. Vienuolynas buvo pastatytas ant Korikancha – svarbiausios šventyklos, kurioje buvo garbinama Saulė ir jos sienos buvo padengtos auksu. Fundamentas buvo nugludinti akmenys. Toliau vyksite į netoliese esančius griuvėsius: Kenko, Tambomachay, Pucapucra – raudonas fortas įsikūręs ant kalno, greičiausiai apginti Tambomachay, kai čia gyveno inkai. Sacsahuaman fortas – įspūdingas inkų karinės architektūros pavyzdys. Jis pastatytas iš milžiniškų granito plokščių, kad apsaugotų miestą nuo atakų ar prasiveržimų iš rytų.
Grįžtate į viešbutį.

9 diena. KUSKAS- LIMA.
Pusryčiai.
Ryte būsite nuvežti į oro uostą. Skrydis į Limą.
Po pietų ekskursija po kolonijinę ir moderniąją Limą. Jos metu pamatysite San Martin ir Centrines aikštes, Katedrą, Vyriausybės rūmus, Rotušę ir senas gatves su kolonijinės epochos pastatais bei maurų balkonais.
San Franciske, nuostabiausiame kolonijiniame ir monumentaliame Amerikos kultūros centre pamatysite Baziliką su 21 altoriumi, vienuolyną, Clementina ir Capitular kambarius, vienuolių biblioteką, muziejų, kuriame eksponuojama 11 Rubenso paveikslų. Zakristijoje yra Zurbaran ir Rivera paveikslai, Gran Patio papuoštas 16 a. Sevilijos kokliais, maurų lankai ir katakombos. San Francisko yra vienas iš pasaulio kultūros šedevrų.
Toliau turas driekiasi pro tipiškus gyvenamuosius rajonus: San Isidro, El Olivar su alyvmedžiais atvežtais iš Sapi 16 a., inkų garbintus Huallamarca ir Pucllana, pagrindinį parką, Meilės parką ir Larco Mar su nepakartojamu Ramiojo vandenyno vaizdu.
Grįžtate į viešbutį.

10 diena.
Pusryčiai viešbutyje.
Laivas laikas Limoje.
Pervežimas į oro uostą.
Lima – Europos miestas.

11 diena
Europos miestas - Vilnius.

Kelionės kaina

 nuo 1340,- EUR / asmeniui 

Į kainą įskaičiuota: aukščiau pateikta reguliari ( ne privati ) programa  su angliškai kalbančiu gidu, 3 žvaigždučių viešbučiai.
 

 Į kainą neįskaičiuota: tarptautinis skrydis nuo 1240,-EUR, vietiniai skrydžiai 600,-EUR, sveikatos draudimas, vietiniai (Peru ) išvykimo mokesčiai.